ازبین بردن جای جوش و آکنه با لیزر

ازبین بردن جای جوش و آکنه با لیزر

پس از آن که جوش یا آکنه روی پوست ایجاد می شود، از مهم ترین نگرانی های هر فرد، محل ضایعه است. بعضی مواقع ممکن است در محل جوش یا آکنه، اسکاری ایجاد شده و یا برآمده تر و فرورفته تر از سطح اطرافش شود. چگونه می توان بدون کمترین عارضه ای اسکار ها را برای همیشه از بین برد؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود درباره نحوه از بین بردن جای جوش با لیزر، زخم و.. ادامه مطلب را با ما همرا ه باشید.

بهبود-اسکار

اسکار چیست؟

اسکارها ممکن است به علت کندن جای آبله مرغان، زخم، ضربه چاقو و.. ایجاد شده  و به مرور زمان تغییر رنگ داشته باشند به صورتی که کمرنگ شده  و یا به رنگ گوشت  و قرمز شوند.

نکات مهم برای درمان اسکار

  • یکی از مهم ترین نکات دراین رابطه آن است ، پس از آن که جوش یا اسکاری روی پوست ایجاد شد، به هیچ وجه آن را دستکاری نکنید، زیرا در این صورت ممکن است اسکار روی پوست ایجاد کند.
  • درمان اسکار به مراتب مشکل تر از درمان جوش است، مسئله مهم آن است که اگر در زمان مناسب و به موقع برای درمان جای جوش اقدام کنید نیازی به درمان های پیچیده و متعدد برای اسکار نیست.

شایع ترین ضایعات و اسکار ها:

  • جای جوش: افراد مخصوصا در سن بلوغ جوش های فراوانی روی پوستشان ایجاد می شود، و بسیاری از آن ها اقدام به دستکاری و درمان های خانگی و سرخود می کنند، که ممکن است برآمدگی و اسکار را روی پوست برجای بگذارد.

 

 

یکی از راه های درمانی موثر برای از بین بردن  و درمان جای جوش و اسکار، لیزر است. در این روش می توان از لیزر فرکشنال co2  و فرکشنال اربیوم استفاده نمود.اما برای درمان کامل طبق تشخیص متخصص پوست، نیازبه جلسات درمان طی چندین ماه و چندین جلسه دارد.

  • اسکار ناشی از پاک کردن غیر اصولی تاتو : برخی مواقع اسکار و آکنه به دلیل، پاک کردن تاتو توسط فرد غیر پزشک با استفاده از مواد اسیدی و خورنده ی پوست، ایجاد شده و از بردن این ضایعه به مراتب مشکل تر خواهد بود.

اما برای بهبودی این نوع از ضایعات روندی درمانی طولانی تری لازم است و حتما برای درمان و از بین بردن آن باید به متخصص پوست خوب مراجعه کنید و هرگز برای پاک کردن تاتو به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید و تاتو را نمی توان با ایجاد زخم و مواد اسیدی پاک نمود بلکه می توان به راحتی و بدون کمترین عارضه ای با لیزر به کلی پاک نمود.

لیزر فرکشنال چگونه اسکار را برطرف می کند؟

لیزر فرکشنال به دو روش اسکار را از بین می برد:

  • لایه برداری مستقیم از سطح پوست انجام می شود.
  • سپس تحریک کلاژن سازی انجام می شود.

درمان-اسكار-بريدگي-قديمي-

تعداد جلسات درمان اسکار با لیزر :

برای تعیین تعداد جلسات درمانی اسکار با لیزر، باید متخصص پوست اسکار را از نزدیک بررسی کند، اما اغلب 4 تا 6 جلسه درمان انجام می شود.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

 

لیزر فرکشنال برای درمان  کدام زخم ها موثر است؟

از لیزر فرکشنال برای درمان اسکارسوختگی، تصادفات، جوش، آبله مرغان، ترک های بارداری، جای چاقو و … مناسب است.

به طور کلی برای درمان یک ضایعه و اسکار باید انتظارات واقع بینانه داشته باشیم و بدانیم ممکن است برخی از اسکار ها کاملا بهبود نیابد، اما در هر صورت با تشخیص متخصص پوست، ممکن است از چندین روش را برای از بین بردن اسکار، زخم و هر نوع ضایعه ای به کار برد.

پاسخ

12 + 6 =

Call Now Button