تغییر فرم لب با تزریق فیلر

تغییر فرم لب با تزریق فیلر چگونه است؟

یک لب زیبا باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ برای داشتن لب طبیعی و زیبا چه روش های زیبایی در عین حال ایمنی وجود دارد؟ حجیم شدن وزیباشدن فرم لب تاثیر بسیار مثبتی در چهره فرد داشته و باعث می شود جوان تر به نظر برسد. پزشک می تواند پیش بینی کند تزریق ژل برای کدام چهره مناسب است. اگر به دنبال اطلاعاتی درباره استانداردهای لب طبیعی و زیبا، نکات مهم برای تغییر فرم لب، تزریق فیلربه لب و.. هستید، دکتر ماندانا خسروآرا متخصص پوست، مو و زیبایی در ادامه مطلب پاسخ این سوالات را توضیح داده اند.

هدف از تزریق فیلر چیست؟

هدف از تریق فیلر تبدیل شدن به یک چهره پلاستیکی و مصنوعی نیست، بنابراین اگر به دنبال چهره ای طبیعی در عین حال شاداب و زیبا هستید و همچنان نگران هستید که با تزریق فیلر ممکن است ابعاد چهره تغییر کند و یا مصنوعی شود، بدانید اگر تزریق فیلر را نزد متخصص پوست خوب و باتجربه انجام دهید، به مقدار مناسب و باتوجه به حدود صورت تزریق فیلر را انجام داده و به هیچ وجه چهره مصنوعی نخواهد شد.

بدین صورت  تزریق فیلر به اندازه مناسب، می تواند به خوبی باعث گردتر شدن چانه، جمع تر شدن بینی، لیفت گونه شود.

استاندارد یک لب طبیعی چگونه است؟

مشخصات یک لب طبیعی و در عین حال زیبا: حدود لب ، برجستگی بوسه گاه در لب  فوقانی، بالابودن گوشه های لب، قرینگی دو نیمه ی چپ و راست لب، پربودن میانی لب تحتانی که به سمت طرفین کاهش ملایمی داشته باشد و آخرین نکته که بسیار مهم است آن است که ارتفاع لب بالا نسبت به لب پایین باید حدود یک به یک و نیم، باشد. و در نهایت باید بگوییم لب فوقانی به صورت نرمال باید دو میلی متراز لب تحتانی جلوتر باشد.

 

مطالب مفید:

جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

درمان ریزش مو با مزوتراپی

 

آیا تزریق فیلر دائمی است؟

شاید شما هم درباره دائمی و یا موقت بودن فیلر شنیده باشید، آیا فیلر دائمی وجود دارد؟ فیلر دائمی چه تفاوتی با فیلرل موقت دارد؟  در ادامه به همه ی  این سوالات پاسخ خواهیم داد.

تفاوت فیلر دائمی و موقت در چیست؟

ویژگی های فیلر دائمی:

  • از انواع فیلر های دائمی فیلر الانسه است. این فیلر از جنس ماده ای به نام پلی کاپرولاکتون است که از جنس ماده بین سلولی پوست نیست، بنابراین دیرتر تجزیه می شود.
  • زمان ماندگاری فیلر دائمی 3 تا 5 سال است.
  • فیلر دائمی با آنزیم حل نمی شود.
  • فیلر دائمی برای لب، زیر چشم، خط اخم قابل استفاده نیست و فیلر دائمی برای گونه، زاویه فک، چانه و به طور کلی کانتورینگ صورت مناسب است.
  • فیلر دائمی برخلاف فیلر موقت به مرور افزایش حجم پیدا کرده و بهتر می شود، به علت آن که کلاژن سازی را تحریک می کند، پس حجم کمتری برای تزریق لازم است و مقرون به صرفه نیز می باشد.

ویژگی های فیلر موقت:

  • فیلر های موقت از جنس هیالورونیک اسید هستند که ماده طبیعی بین بافتی پوست را تشکیل می دهد، بنابراین به مرور تجزیه می شود.
  • فیلر موقت حدود یک سال ماندگاری دارد.
  • فیلر موقت قابل تجزیه با آنزیم است، بنابراین اگر برای تزریق فیلر دچار تردید هستید و هنوز تصمیم قطعی نگرفته اید، بهتر است از فیلر موقت استفاده کنید.
  • فیلر موقت برای همه قسمت های صورت قابل استفاده است .
  • فیلر موقت به علت آن که جذب می شود، به مرور کاهش حجم پیدا می کند.

فیلر موقت را انتخاب کنیم یا فیلر دائم؟

مهم آن است که انتخاب نوع فیلر را به پزشک متخصص پوست بسپارید، متخصص پوست باتوجه به نوع مشکل صورت، فیلر مناسب را انتخاب می کند.

استانداردهای تزریق فیلر به لب

زمانی که برای تزریق ژل به لب به متخصص پوست مراجعه می کنید، علاوه بر در نظرگرفتن استانداردهای مشخص یک لب طبیعی که ذکر شد، سلیقه و خواست فرد نیز اهمیت داشته و تاجایی که به زیبایی و تناسب کلی چهره لطمه وارد نکند، قابل اجرا است.

کمترین میزان حجم تزریق فیلر چه میزان است؟

حداقل حجمی از یک فیلر که برای فرم دهی به یک لب به طور معمول لازم است، یک سی سی می باشد و به ندرت با مقادیر کمتر می توان فرم و قرینگی لازم را در تزریق بار اول ایجاد کرد.

اما به