جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

لیزرco2 فرکشنال  ، یک لیزر تخریب کننده است که با تخریب در سطح پوست و لایه های میانی پوست، باعث تحریک کلاژن سازی می شود. اما لیزر فرکشنال چگونه باعث جوان سازی پوست می شود؟ آیا لیزر فرکشنال عوارضی دارد؟ در ادامه مطلب سایت دکتر ماندانا خسروآرا نکات مهمی درباره لیزر فرکشنال و کاربردآن و نحوه جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال، بیان خواهد شد.

برخی  از اسکارها خود به خود از بین می روند!

برخی از اسکار ها ممکن است به مرور و حتی بدون هرگونه درمان، طی گذر زمان محو شده و از بین برود، در این مواقع دستکاری ضایعه، ماساژدادن و… منجربه پیشگیری از ایجاد اسکار و بهبود آن نمی شود، بلکه صبر بهترین روش، برای درمان اینگونه ضایعه ها است.

کدام زخم ها و بریدگی ها تبدیل به اسکار می شوند؟

اگر بریدگی و زخمی به سرعت و بلافاصله ، توسط پزشک بخیه زده شود و یا با روش های دیگر زخم بسته شود، احتمال آن که این زخم به اسکار تبدیل شود کاهش می یابد.

اما سوختگی های سطحی و یا کوچک، ممکن است به اسکار تبدیل شود، بنابراین توصیه می شود در مراحل اولیه به صورت منظم شستشو شده و بافت های آسیب دیده با استفاد از داروهای خوراکی و یا موضعی ترمیم شود تا بتوان از اسکار پیشگیری نمود.

جوانسازی-پوست-با-فرکشنال

چه روش هایی برای از بین بردن اسکار وجود دارد؟

 • برخی از مناطق بدن مستعد اسکار هستند، همچون : سینه، شانه و کتف ، بنابراین در صورتی که جراحی الزاما در این مناطق انجام شود، احتمال ایجاد اسکار بیشتر است.
 • بدین ترتیب با استفاده از ژن سیلیکون و یا با تزریق داروهای حاوی کورتون، زمان کوتاه و یا بلافاصله بعد از جراحی ، می توان با ایجاد اسکار مقابله نمود.
 • اگر اسکار آتروفیک به وجود آمد می توان با استفاده از مواد پرکننده مانند ژل ، ظاهر ضایعات را بهبود داد.
 • لیزرهایی وجود دارند که در هموار ساختن ضایعات و از بین بردن اسکار ها موثر هستند همچون: لیزر فرکشنال

کاربرد لیزر فرکشنال برای جوان سازی پوست چیست؟

 • دستگاه ها و لیزرهایی که در این زمینه استفاده می شوند از جمله : لیزر فرکشنال، که منجربه بازسازی پوست آسیب دیده می شوند.
 • اما این پروسه درمانی ممکن است نیاز باشد طی چندین جلسه انجام شده و بهبودی حاصل شود.
 • لیزرفرکشنال در درمان اسکار بسیار موثر است.
 • لیزر فرکشنال، منجربه جوان سازی پوست می شود.
 • اسکار های آکنه را از بین می برد.
 • باعث رفع چین چروک های ریز می شود.
 • در درمان استریا و ترک های شکم بعد از بارداری و بعد از چاقی نیز استفاده می شود.

تکنیک لیزر فرکشنال در جوان سازی پوست

لیزر فرکشنال ستون هایی ظریف و مجزا از اشعه را بر ناحیه ی مورد نظر می تابد.

در این روش لایه برداری ظریف و سطحی انجام می شود.

به همراه تابش حرارت ملایمی ساطع می شود که به بازسازی رشته های کلاژن که آسیب دیده اند، کمک می کند.

 

مقالات مفید:

میکرونیدلینگ و مراقبت های بعد از آن

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت آپوجی

 

آیا لیزر فرکشنال برای جوان سازی پوست عوارض دارد؟

انرژی که در این روش از دستگاه ساطع می شود، کم توان است بنابراین عوارض رایجی همچون تغییر رنگدانه های پوست را نداشته و زمان بهبودی آن طولانی نیست، اما برای دریافت نتایج مطلوب و رضایت بخش، ممکن است به چند جلسه درمانی نیاز باشد.

نحوه کار لیزر فرشکنال برای جوان سازی پوست

در لیزر فرکشنال، در هر زمان تنها کسری از پوست تحت درمان قرار می گیرد، قسمت های مجاور که تخریب نشده اند، توسط لیزر شروع به بازسازی پوست می کنند و باعث کلاژن سازی و جوان سازی پوست می شود.

مزایای لیزر فرکشنال:

به دلیل آن که لیزر فرکشنال به صورت درصدی در سطح پوست عمل می کند، بهبودی سریع اتفاق می افتد و بیمار می تواند پس از دو یا سه روز به محل کار بازگردد.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

پاسخ

3 × چهار =

Call Now Button