درمان جای آبله مرغان در بزرگسالان

درمان جای آبله مرغان در بزرگسالان

آبله مرغان ویروسی است که اغلب افراد قبل از بزرگسالی و برخی نیز در بزرگسالی آن را تجربه می کنند، زمانی که کسی آبله مرغان می گیرد، اطرافیان تاکید می کنند که برآمدگی های قرمز ایجاد شده روی پوست را دستکاری نکنند، زیرا جای آبله مرغان می ماند. اما حالا فردی را تصور کنید که آثار آبله مرغان،جای جوش و یا هر اسکار دیگری روی پوستش باقی مانده است، آیا راهی برای ازبین بردن جای آبله مرغان وجود دارد؟ امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی به خصوص در حوزه پزشکی پیشرفت های شگفت انگیزی رخ داده است که یکی از آن ها لیزر فرکشنال سی اوتو است، که با استفاده از آن می توان به خوبی درصد قابل توجهی از لکه های آبله مرغان را بهبود داد. در ادامه مطلب نحوه از بین بردن آثار آبله مرغان توسط دکتر ماندانا خسروآرا بیان خواهد شد.

درمان-جای-آبله-مرغان-در-بزرگسالان

نکات مهم:

قبل از آن که به توضیحاتی درباره نحوه ازبین بردن لکه آبله مرغان وکاربردهای لیزرفرکشنال سی اوتو بپردازیم، باید نکاتی را بدانیم:

  • هیچ اسکاری کاملا بهبود نمی یابد و مانند روز اولش نمی شود.
  • برای درمان تمامی اسکار ها ممکن است نیاز باشد چندین روش و کارهای متعددی انجام گیرد، که تنها پس از معاینه دقیق توسط متخصص پوست خوب مشخص می شود.

منظور از اسکار چیست؟

یکی از عوارض آکنه، جوش وآبله مرغان ، اسکار است. پس از آن که ضایعه بهبود یافت، محل آن برآمده تر و یا فرورفته تر از سطح اطراف می شود و ممکن است اسکارها تغییر رنگ نیز داشته باشند، روشن تر و یا به رنگ گوشت قرمز شوند.

پیشگیری از ایجاد اسکار و جای آبله مرغان

  • یکی از دلایل مهم ایجاد اسکار، دستکاری و کندن جوش و ضایعاتی مانند آبله مرغان است، بنابراین یکی از راه های پیشگیری از ایجاد ضایعه آن است که ضایعه یا جوش را دستکاری نکنید واز درمان های سرخود و حتی درمان نزد افراد غیر متخصص بپرهیزید.
  • بسیاری از لکه ها و ضایعات ممکن است به مرور و یا با یک درمان ساده، بهبود یابد، اما با روش های درمانی نادرست ممکن است یک لکه ی معمولی را تبدیل به اسکار کنید.همینطور درمان جوش بسیار آسان تر از درمان جای جوش و یا اسکار است، بدین ترتیب با مراجعه به موقع ودرمان اسکار توسط متخصص پوست با روش های پزشکی و پیشرفته، نیاز به درمان های پیچیده نداشته باشید.

 

مطالب مفید:

پیلینگ صورت با اسید میوه چیست؟

تزریق فیلر زیر چشم چگونه انجام می شود؟

 

 لیزرفرکشنال و درمان آثار آبله مرغان

لیزرفرکشنال سی اوتو در بهبود اسکارها  و لکه های ناشی از جوش و یا آبله مرغان بسیار موثر است، اما ممکن است مانند هر روش درمانی دیگر نیاز به تکرار جلسات درمانی در فواصل مشخص و همکاری بیماربا پزشک باشد.

برای مثال ممکن است برای ازبین بردن آثار یک اسکار عمیق نیاز باشد، از لیزفرکشنال سی اوتو، ساب سیژن استفاده شود و در نهایت نیز تزریق ژل هم برای بهبودی کامل انجام شود.

 هزینه هر جلسه لیزرفرکشنال برای ازبین بردن جای آبله مرغان!

اگرهر فردی بدون بررسی دقیق پوست و از راه دور هزینه ای مشخص را برای جلسات درمانی پوست بدهد، باورکردنی نیست، همانطور که گفته شد نوع کار و میزان گستردگی درمان بستگی به پوست بیمار و عوامل گوناگونی دارد، بنابراین هزینه ی هر جلسه با توجه به نوع کاری که قرار است انجام گیرد، متفاوت خواهد شد.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

فاصله ی جلسات لیزر فرکشنال برای درمان جای آبله مرغان چه قدر است؟

فاصله ی بین جلسات لیزر حداقل یک ماه است و درمان باید طی چندین جلسه انجام شود، بنابراین در صورتی که برای درمان عجله دارید و یا تحت معاینات استخدامی هستید و …باید بدانید که درمان در مدت کوتاه انجام نمی شود و نیازمند جلسات متعدد است، بنابراین انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

پس از درمان آثار آبله مرغان با لیزر

پس از انجام لیزر پوست حالتی شبیه به سوختگی پیدا می کند و حتی محل هایی که لیزر شده اند قهوه ای رنگ خواهند شد و ممکن است پوسته ریزی نیز داشته باشید. بنابراین مهم است که در زمان مناسب لیزر انجام دهید تابتوانید مراقبت های لازم را داشته باشید و این علائم برطرف می شوند و نگران کننده نخواهد بود.

میزان بهبودی پوست با لیزر فرکشنال چه قدر است؟

با وجود تمامی روش هایی که علم امروز زیبایی از درمان اسکار می داند، بهبودی حتی 50 درصد در یک اسکار هم رقم قابل توجهی است، بنابراین نباید انتظار معجزه داشته باشید.

پاسخ

18 + 16 =

Call Now Button