لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از جمله روش های غیر تهاجمی در کاهش و یا رفع موهای اضافی و ناخواسته در نواحی مختلف بدن می باشد، که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش به خوبی برای نواحی بزرگ و یا کوچک بدن به خوبی جواب می دهد.اما بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران کجاست ؟ چگونه می توان بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد بدست آورد؟ و..برای یافتن پاسخ هر آن چه درباره لیزرموهای زائد  در ذهن دارید ادامه مطلب را با ماهمراه باشید.

لیزر-موهای-زائد

لیزر-موهای-زائد

در لیزر موهای زائد، فولیکول های مو آسیب می بیند و نابود می شوند. اما از آن جایی که احتمال رشد مجدد مو وجود دارد، به خصوص در صورتی که  فولیکول آسیب ببیند اما نابود نشود، روشی با نتایج طولانی مدت در نظر گرفته می شود، نه یک روش دائمی و همیشگی.

در این مقاله، به بررسی نحوه عمل لیزر، ماندگاری و تمام جوانب این روش می پردازیم.

روند لیزر موهای زائد

قبل از شروع لیزر، ابتدا ناحیه مورد نظر توسط تکنسین به خوبی تمیز می شود. در صورتی که میزان حساسیت ناحیه بالا باشد، می توان از مواد بی حس کننده نیز کمک گرفت. نکته مهم در خصوص این روش این است که بیمار و تکنسین هر دو باید عینک مخصوصی را به چشم بزنند تا از آسیب های چشمی ناشی از تابش اشعه پیشگیری شود.

روند انجام لیزر موهای زائد به این صورت است که اشعه نوری به ناحیه مورد نظر تابیده می شود. هر چه وسعت ناحیه مورد نظر بزرگ تر باشد، مدت زمان انجام لیزر نیز بیشتر خواهد بود. گرمای ساطع شده از لیزر، به فولیکول های مو آسیب می زند و آن ها را نابود می کند.

با نابودی فولیکول های مو، روند رشد مو متوقف می شود و یا کاهش می یابد.

بسته به میزان مقاومت مو، تعداد جلسات انجام لیزر موهای زائد متفاوت می باشد. در صورتی که موها ضخیم باشند، تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود.

آقایان نیز می توانند از مزایای لیزر موهای زائد بهره مند شوند.

 

مطالب مفید:

درمان ریزش مو با مزوتراپی

مراقبت از پوست در هوای آلوده

 

آیا لیزر موهای زائد به آمادگی خاصی نیاز دارد؟

معمولا از بیمار خواسته می شود قبل از مراجعه  برای لیزر، موهای ناحیه مورد نظر را شیو کند، تا انرژی لیزر به خوبی تا عمق پوست نفوذ کند. اما توجه داشته باشید که نباید زخمی بر روی پوست ایجاد شود، چرا که لیزر می تواند باعث بدتر شدن وضعیت زخم شود.

افرادی که تصمیم به انجام لیزر موهای زائد دارند، باید مراقب هر گونه آسیب پوستی از جمله آفتاب سوختگی باشند. این مساله یکی از مهم ترین مواردی است که باید در نظر داشته باشید، به خصوص در فصل تابستان و خانم هایی که دوست دارند پوست برنزه ای داشته باشند.

به همین خاطر توصیه می شود از تماس پوست با نور خورشید محافظت و از کرم های ضد آفتاب استفاده شود.

توصیه می شود قبل از لیزر، درمان هایی مانند پیلینگ شیمیایی و یا بازسازی پوست با لیزر انجام نشود.

استفاده از کرم های موضعی، مرطوب کننده و یا اسپری در ناحیه مورد نظر، قبل از مراجعه ممنوع است.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بعد از لیزر، پوست ناحیه مورد نظر کمی نسبت به قبل حساس تر می شود. به همین خاطر توصیه می شود از تماس مواد زبر و یا نور خورشید به پوست خودداری شود.

در صورتی که لیزر بر روی موهای صورت انجام شده باشد، توصیه می شود از آرایش های سنگین خودداری شود تا پوست به حالت طبیعی خود برگردد.

می توانید بعد از لیزر از مکمل هایی مانند ویتامین E، کلاژن و یا ویتامین C، در تغذیه و آب رسانی پوست کمک بگیرید.

لیزر-موهای-زائد

ماندگاری لیزر موهای زائد

در صورتی که فولیکول مو به طور کامل تخریب شود، دیگر شاهد رشد مجدد مو نخواهیم بود. اما گاهی تنها فولیکول آسیب می بیند که مو مجدد رشد می کند، اما با سرعتی به مراتب کمتر از قبل.

زمانی که طول می کشد تا مو مجدد رشد کند، به سیکل رشد مو بستگی دارد که در هر فرد متفاوت است. در صورتی که مو در مرحله استراحت باشد، روند رشد مو کندتر خواهد بود.

توصیه می شود لیزر هر چند ماه یک بار و در فواصل چهار تا شش هفته انجام شود تا نتایج مطلوب تری حاصل شود.

آیا روشن یا تیره بودن رنگ مو تاثیری بر لیزر موهای زائد می گذارد؟

آن چه که باید به آن اشاره کنیم این است که لیزر موهای زائد روی موهای تیره بهتر جواب می دهد. آن هم به این دلیل که لیزر پیگمان های تیره را سریع تر مورد هدف قرار می دهد و فولیکول راحت تر تخریب خواهد شد.

در بسیاری از موارد، افرادی که موهای روشن و بلوندی دارند، به نتایج دلخواه خود نمی رسند. لیزر تاثیری بر موهای سفید نمی گذارد، چرا که این موها فاقد رنگدانه (پیگمان) هستند و لیزر قادر به تشخیص آن ها نخواهد بود.

این موضوع پیش از انجام لیزر، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نکته دیگری که باد به آن اشاره کنیم این است که امکان انجام لیزر برر روی تاتو وجود ندارد.

بسیاری از خانم ها در خصوص انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری و یا شیردهی می پرسند، در پاسخ باید بگوییم ایمن بودن یا نبودن انجام لیزر در این دوران، به مطالعات و بررسی های بیشتری نیاز دارد. با این حال توصیه می شود در این خصوص حتما با پزشک مشورت داشته باشید و در صورت امکان، این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

قویترین دستگاه لیزر در دنیا

APOGEE 2019

دستگاه اپوجی پلاس برند آمریکایی می باشد که دارای تاییدیه ی FDA و تکنولوژی لیدر تولید لیزر الکساندریت در دنیا است.

این دستگاه مورد تایید متخصصان پوست دنیا می باشد.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

نتیجه گیری

لیزر موهای زائد، از جمله روش های ایمن و موثر در کاهش موهای ناخواسته و زائد بدن می باشد. با این که احتمال رشد مجدد مو وجود دارد، اما روند رشد به مراتب آهسته تر از قبل خواهد بود.

این نکته را نیز باید خاطر نشان شویم که برخی پوست ها بهتر به این روش پاسخ می دهند، به خصوص پوست هایی که موهای تیره تری دارند. توصیه می شود حتما پیش از انجام این روش، با پزشک مشورت داشته باشید.

چندین جلسه لیزر نیاز است، چرا که رشد مو و ریزش آن به طور طبیعی در یک سیکل خاص اتفاق می افتد و لیزر به خوبی بر فولیکول ها در مرحله جدید رشد مو تاثیر می گذارد.

لیزر موهای زائد، شامل هزینه های بیمه نمی شود.

پاسخ

سیزده − 3 =

Call Now Button