متخصص پوست خوب در سعادت آباد

اکثرافراد برای پوست خود اهمیت خاصی قائل هستند و برخی نیز نسبت به آن کاملا بی توجه هستند، اما دانستن نکاتی بسیارمهم درباره پوست و همینطور اطلاع از مصرف خوراکی هایی که به پوست آسیب وارد می کنند، می تواند درنگهداشتن پوستی سالم موثر باشد. در ادامه مطلب سایت دکتر مانداناخسروآرا، موادغذایی نامناسب برای پوست، نحوه درمان مشکلات پوستی توسط متخصص پوست خوب ، درمان انواع اسکار و.. بیان خواهد شد.

زمانی که آسیبی به علت سوختگی،بریدگی و.. به پوست وارد می شود، این الیاف از هم گسیخته شده و شکل منظم خود را از دست می دهند و سلول های به نام فیبروبلاست باعث اتصال لبه های زخم به هم شده و ترمیم بافت آسیب دیده می شود. اما گاهی اوقات برخی عوامل در این پروسه اختلال ایجاد کرده و منجربه ایجاد بافته های غیرطبیعی و یا همان اسکار می شود.

مصرف کدام خوراکی ها برای پوست مضر است؟

  • شکر : طبق گفته کارشناسان، یکی از مواد غذایی که می توان جزء مضرترین خوراکی ها برای پوست باشد، شکر است. زمانی که شکر دائما در رژیم غذایی وجود داشته باشد، پروتئینی که وظیفه محافظت از حالت انعظاف پذیری پوست را بر عهده دار، کند کرده و منجربه پیری پوست می شود.
  • گوشت فرآوری شده : نکته جالب دیگر آن است که مصرف بیش از اندازه گوشت فرآوری شده تاثیر منفی بر سوخت و ساز بدن گذاشته و باعث می شود پوست خسته شود و رنگ آن خراب گردد و همینطر احتمال بروز آکنه نیز افزایش می یابد.

 

مقالات مفید:

جوان سازی پوست

میکرونیدلینگ و مراقبت های بعد از آن

 

  • نمک : یکی دیگر از مواد خوراکی که می تواند باعث کاهش کیفی و ورم پوست شود، نمک است.
  • قهوه : قهوه نیز از جمله مواد خوراکی است که مصرف بیش از حد آن به پوست آسیب رسانده و این نوشیدنی بدن را کم آب می کند و منجربه ایجاد چین و چروک در پوست می شود.
  • مصرف زیاد محصولاتی از جمله : ذرت، برشتوک ذرت برای صبحانه، چیبس و پاپ کورن ، تعادل اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 را در بدن بر هم می زند.

آیا تمام کرم های معجزه آسا برای پوست مناسب هستند؟

بسیاری از کرم ها و محصولاتی که برای رفع اسکار و آکنه معرفی می شوند، ممکن است اثر چندانی در رفع و درمان ضایعات نداشته و نتواند کاربرد خوبی برای درمان داشته باشد.

 

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

درمان مشکلات پوستی توسط افراد غیرمتخصص

این روزها بسیار دیده می شود افراد غیر متخصص و بی تجربه، برای از بین بردن آکنه، اسکار و دیگر مشکلات پوستی اقدام کرده و باعث بروز مشکلات جدی و ناگواری برای پوست شده اند.

بسیاری از افراد غیر متخصص، برای از بین بردن اسکارها از اسیدهای گوناگون استفاده کرده اند و ضایعه تشدید شده است.

فیلم عارضه ی پاک کردن تاتو توسط فرد غیر متخصص

 

 

در صورتی که پوست بسیار حساس است و باید فرد متخصص با تکنیک های درمانی ویژه و همینطور در مکانی بهداشتی و باابزار های مخصوص، درمان را انجام دهد.

حتی ممکن است برخی از مشکلات پوستی، اسکار ها و.. به مرور زمان برطرف شود و نیازی به مداخله نداشته باشد، بنابراین زمانی که با مشکل پوستی مواجه شدید اگر به متخصص پوست خوب مراجعه کنید، مشکل پوستی را بررسی کرده و سپس راه های درمانی مشخص را باتوجه به مشکل به وجود آمده ارائه می دهد.

کدام بریدگی ها و اسکار ها به زودی برطرف می شود؟

زمانی که بریدگی ایجاد می شود و سریعا توسط پزشک بسته شده و بخیه زده می شود، به احتمال زیاد به اسکار تبدیل نخواهد شد.

نحوه برخورد با سوختگی های پوستی

سوختگی که حتی سحطی باشد را باید مورد توجه قرار داد و حتما باید آن را تمیز نگه داشت و شستشوی مرتب انجام داد و همینطور تحت نظارت متخصص پوست، بافت آسیب دیده برداشته شده و از روش های درمانی و دارو و پمادهای موضعی استفاده شود.

بهبود-اسکار

Call Now Button