مراقبت از پوست در هوای آلوده

مراقبت از پوست در هوای آلوده

باتوجه به هوای آلوده که روزهای زیادی گریبان گیر تهران است، خوب است درباره نحوه مراقبت از پوست در برابر آلودگی از نظر متخصص پوست خوب اطلاعاتی کسب کنیم، در زمانی که هوا آلوده است و یا پوست در معرض مواد مضر است، بتوان از آسیب به پوست جلوگیری نمود.مهم ترین مورد که در ابتدای مقاله باید آن را بیان کنیم، حفظ نظافت و پاکیزگی پوست است.

مراقبت-از-پوست-در-هوای-آلوده

چگونه می توان پوست را درهوای آلوده تمیز نگه داشت؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد، صابون ها نمی توانند خیلی پوست را تمیز نگه دارند و یا محافظ های خوبی برای پوست نیستند.

بنابراین نیاز به پاک کنننده عمیق برای مراقبت از پوست داریم تا پوست از مواد آلوده کننده، دوده و گرد و غبار، تمیز نگه داشته شود و به آن آسیب وارد نشود.

پاک کننده های قوی برای محافظت از پوست و نحوه استفاده از آن

این پاک کننده ها که قوی و پاک کننده هستند، اغلب به نام میسلارواتر شناخته می شوند که شما می توانید از داروخانه، انواع و اقسام آن ها را تهیه کنید.

نحوه استفاده از آن به این صورت است که روی پنه، مقداری از این محلول را ریخته و سپس صورت را با آن تمیز می کنید و می توانید یک آبکشی مختصر پس از آن انجام دهید.

مطالب مفید:

درمان جای آبله مرغان در بزرگسالان

پیلینگ صورت با اسید میوه چیست؟

تمیزتر شدن پوست با تونل

مرحله ی بعدی ، جهت تمیزتر شدن پوست، می توانید از یک تونل استفاده کنید، تونل ها کارهای مختلفی انجام می دهند، علاوه بر آن که پاک کننده پوست هستند، می توانند برای پوست های چرب منافذ را کمتر کرده و یا ببندند و برای پوست های خشک حالت آبرسان نیز داشته باشند.

بنابراین در قدم بعدی که از میسلارواتر برای تمیز کردن پوست استفاده کردید، می توانید از یک تونل صورت بسته به نوع پوست که چرب یا خشک است، استفاده نمایید.

در هوای آلوده به پوست رطوبت برسانید!

نکته ی مهم دیگر غیر از تمیزی و نظافت پوست در زمان آلودگی هوا ، رساندن رطوبت به پوست به میزان کافی، راه آن این است که در طول روز از یک مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید.

توصیه می شود، صبح ها ازمرطوب کننده های ملایم تر و در عصرها نیز از مرطوب کننده های قوی تر استفاده کنید و اگر پوستتان چرب است، می توان از مرطوب کننده های فاقد چربی نیز استفاده نمود.

تاثیر ضدآفتاب بر سلامت پوست

قدم سوم که نقش مهمی برای حفاظت پوست در برابر اشعه ی آفتاب و رادیکال های آزاد دارد، استفاده از ضد آفتاب است.

توصیه دکتر ماندنا خسروآرا آن است که از کرم های ضدآفتابی استفاده کنید که SPF بالای 30 داشته باشد که در حال حاضر اکثر ضدآفتاب ها SPF 50 پلاس دارند و همچنین ضدآفتاب هایی وجود دارد که حالت رنگی داشته و می توان به عنوان ضدآفتاب آرایشی نیز استفاده کرد. رنگی و یا غیر رنگی بودن تاثیری در ضدآفتاب ندارد.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

نحوه استفاده از ضدآفتاب

ضدآفتاب باید به صورت مرتب استفاده شود و حتما نیم ساعت قبل خروج از منزل، ضدآفتاب را به صورت بزنید و هر دوساعت یک بار در آفتاب آن را تمدید نمایید.

استفاده از کرم های حاوی ویتامین C

پس از استفاده از ضدآفتاب، مرطوب کردن و تمیز نگه داشتن پوست ، توصیه می شود از ویتامین های حاوی ویتامین c استفاده شود که این ویتامین ها به عنوان کرمی که در طول شب بتواند ویتامین های لازم را به پوست برساند و خواص آنتی اکسیدان داشته باشد، هستند.

اثرات کرم های حاوی ویتامین c بر پوست

کرم های ویتامین C  به علت آن که اثر آنتی اکسیدان دارد، در برابر رادیکال های آزاد از پوست محافظت می کند، در عین حال خواص روشن کنندگی و جوان کنندگی پوست دارد و کمک می کند پوست شاداب تر و دارای آب بیشتری شود.

کلام آخر:

همانطور که در طول مقاله گفته شد، رسیدگی به پوست وحفظ نظافت آن در هوای آلوده بسیار ضروری است، اما استفاده از هرمحصولی که در این مقاله و هرجای دیگر نام برده می شود، بهتر است تحت نظر متخصص پوست باشد و اما این محصولات و موارد گفته شده، کلی است وبا رعایت کردن آن ها ایام آلودگی، کمک می کند تا پوست در برابر این موارد مضرو آلوده محافظت شود.

پاسخ

شانزده − 2 =

Call Now Button