هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی، از جمله روش های درمانی و زیبایی است که در تنگ کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند جایگزین لیفت صورت باشد که کاملا بدون درد و تهاجم انجام می شود. در این روش، امواج فرا صوتی باعث تحریک کلاژن سازی و در نهایت، استحکام پوست می شوند.

هایفوتراپی از جمله روش های ایمن و موثر در درمان و رفع چین و چروک های پوستی می باشد. نتایج این روش، چند ماه بعد از درمان به خوبی قابل مشاهده می باشد، بی آن که فرد نگران بروز عوارض ناشی از جراحی باشد.

این روش درمانی می تواند جایگزین مناسبی برای لیفت صورت در افراد جوانی باشد که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند.

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که هایفوتراپی به تمام افراد توصیه نمی شود، به خصوص آن دسته از افرادی که میزان افتادگی پوست شان زیاد است.

هایفوتراپی صورت

در هایفوتراپی، امواج متمرکز ماورای صوت لایه های زیر سطح پوست را هدف قرار می دهند. انرژی اولتراسوند و ماورای صوت باعث می شود دمای بافت به سرعت بالا برود.

زمانی که بافت ناحیه مورد نظر به یک دمای مشخص برسد، شاهد بروز آسیب های سلولی خواهیم بود. اما در اصل این اتفاق باعث می شود تا تولید کلاژن در سلول ها افزایش یابد، پروتئینی که ساختار محکمی به پوست می دهد.

با تحریک و تولید کلاژن در سلول، پوستی صاف و سفت با کمترین میزان چین و چروک خواهیم داشت. از آن جایی که امواج فرا صوت در این روش تنها بر روی ناحیه ای خاص و مورد نظر و زیر سطح پوست تابیده می شوند، هیچ گونه آسیبی به لایه های فوقانی پوست و یا بافت های اطراف وارد نخواهد شد.

هایفوتراپی از جمله روش هایی است که در خانم های بالای سی سالی که میزان چین و چروک صورت شان زیاد نشده است، به خوبی جواب می دهد.

افرادی که آسیب های پوستی دارند و یا میزان افتادگی پوست شان بیشتر است، به تعداد دفعات درمانی بیشتری نیاز دارند تا به نتیجه دلخواه برسند.

افرادی که میزان افتادگی پوست شان زیاد است و کاندیدای مناسب این روش درمانی نیستند، بهتر است به دنبال روش های جراحی باشند. این روش هم چنین در افرادی که در ناحیه مورد نظر عفونت و یا زخم باز دارند نیز قابل انجام نمی باشد.

مزایای هایفوتراپی

امروزه استفاده از روش های درمانی مانند هایفوتراپی با استقبال زیادی روبرو شده است. از جمله مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • تنگ تر شدن پوست ناحیه گردن که دچار افتادگی شده است
 • لیفت گونه، ابرو و پلک ها
 • بهبود زاویه فک
 • نرم و صاف شدن پوست

هایفوتراپی در مقابل لیفت صورت

با این که عوارض ناشی از هایفوتراپی در برابر جراحی لیفت صورت به مراتب کمتر است، اما باید به این موضوع اشاره کنیم که نتایج این روش ماندگاری کمتری نسبت  به جراحی دارد. برخی دیگر تفاوت های این دو روش عبارت است از:

هایفوتراپی، روشی است بدون تهاجم و بدون نیاز به ایجاد برش. هیچ گونه دوره نقاهتی را به همراه ندارد. تنها احتمال مشاهده مقدار جزئی قرمزی و یا تورم در ناحیه درمان وجود دارد.

لیفت صورت، روشی است تهاجمی که به برش و بخیه نیاز دارد. دوره نقاهت دو تا چهار هفته ای را به همراه دارد. از جمله عوارض آن می توان به خونریزی، عفونت، درد، اسکار و یا ریزش مو در ناحیه درمان اشاره کرد.

هنگام هایفوتراپی چه احساسی خواهید داشت؟

ممکن است برخی بیماران حین انجام هایفوتراپی احساس خوشایندی نداشته باشند. افرادی که نگران احساس درد هنگام انجام این روش هستند، می توانند قبل از شروع درمان استامینوفن و یا داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند ژلوفن مصرف کنند.

بلافاصله بعد از درمان ممکن است با علائمی مانند قرمزی و یا تورم در ناحیه مورد نظر روبرو شوید، که البته موقتی بوده و طی چند ساعت برطرف خواهد شد.

روند هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت به هیچ گونه آمادگی خاصی نیاز ندارد. تنها به بیماران گفته می شود هر گونه مواد آرایشی را از روی پوست صورت خود پاک کنند. روند درمان به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا، ناحیه درمان توسط تکنسین به خوبی تمیز می شود.
 • بی حس کننده موضعی بر روی ناحیه مورد نظر زده خواهد شد.
 • ژل اولتراسوند بر روی ناحیه درمان زده می شود.
 • دستگاه هایفوتراپی بر روی پوست قرار خواهد گرفت.
 • امواج اولتراسوند در پالس های کوتاه و به مدت سی تا نود دقیقه به ناحیه مورد نظر تابیده می شود.
 • در پایان، دستگاه از روی صورت برداشته خواهد شد.

در صورتی که نیاز به درمان بیشتر باشد، برنامه زمان بندی شده به بیمار داده خواهد شد.

زمانی که امواج اولتراسوند به ناحیه مورد نظر تابیده می شود، ممکن است احساس گرما بر روی پوست خود داشته باشید. در صورتی که میزان تحمل آن برای فرد سخت باشد، می توان از داروهای مسکن استفاده کرد.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

بعد از پایان درمان، بیمار می تواند به منزل برگردد و هیچ گونه محدودیتی در انجام کارها و فعالیت های خود نخواهد داشت.

در صورتی که هایفوتراپی توسط فرد با تجربه ای انجام شود، روش ایمنی است و نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت.

یکی از امتیازات مهم این روش درمانی این است که هیچ گونه دوره نقاهتی را به همراه ندارد و بیمار بعد از رفتن به منزل، قادر به انجام کارهای خود خواهد بود.

عوارضی از قبیل سوزش، قرمزی و یا کبودی موقتی بوده و بعد از گذشت چند ساعت برطرف خواهند شد.

نتیجه گیری

هایفوتراپی، روشی ایمن، موثر و بدون تهاجم در رفع چین و چروک پوستی و هم چنین تنگ و صاف شدن پوست می باشد. این روش بدون نیاز به ایجاد برش و بخیه انجام می شود و هیچ گونه جای اسکاری باقی نخواهد ماند.

در بسیاری از موارد، نتایج هایفوتراپی تا سه ماه ماندگاری خواهد داشت.

افرادی که خواهان رسیدن سریع به نتایج مورد نظر، بدون انجام جراحی هستند می توانند از مزایای هایفوتراپی بهره مند  شوند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این روش مانع اثرات افزایش سن نمی شود، بلکه به کاهش چین و چروک های پوستی، آن هم در حد خفیف کمک می کند.

پاسخ

2 × چهار =

Call Now Button