پیلینگ صورت با اسید میوه چیست؟

پیلینگ صورت با اسید میوه چیست؟

لایه برداری از سطح پوست با استفاده از اسیدهای میوه ای و عوامل شمیایی را پیلینگ می گویند.
پیلینگ با روش های مختلفی انجام می شود، که هر کدام از روش ها معایب و مزایایی دارد و به طور کلی مبنای کار به این صورت است که ماده ای به سطح پوست مالیده می شود. اما برندها و روش هایی در پیلینگ وجود دارد که با کمترین عارضه ای بهترین نتایج را دارد، در ادامه مطلب دکتر ماندانا خسروآرا، متخصص پوست، مو و زیبایی، بهترین نوع پلینیگ و اثرات پلینگ صورت میوه ای بر پوست توضیح خواهند داد.

پیلینگ-صورت-اسید-میوه-چیست؟

چه عواملی به پوست آسیب وارد می کند؟

پوست انسان دائما در معرض عناصر محیطی است که می تواند منجربه به آسیب رساندن و تحریک پوست شود. مهم ترین عوامل آسیب زا درمحیط: خورشید، باد، گرما، خشکی و رطوبت هواست، که با تحریک و آسیب مکرر می تواند باعث لایه برداری از سطح پوست شود.

اما به غیر از محیط، بیماری و یا مصرف برخی از داورها و حتی حشرات، باعث آسیب های جدی به پوست می شود، مانند:

 • عکس العمل های آلرژیک بدن
 • عفونت ها، ویروس و بیماری های قارچی
 • اختلالات سیستم ایمنی
 • سرطان ها و روش های درمانی سرطان
 • بیماری های ژنتیکی

درمان مشکلات پوستی در منزل

مواردی وجود دارد که می توان با مصرف و رعایت آن ها از بسیاری مشکلات پوستی جلوگیری کرد و یا به بهبود پوست نیز کمک کرد.

 • مرطوب کننده ها
 • پاک کننده ها
 • دوش با آب ولرم
 • استفاده از کرم ضدآفتاب
 • مصرف آب به مقدار کافی

اما ممکن است باوجود رعایت موارد نام برده شده، همچنان نیاز به انجام برخی از راه ها برای جوانسازی پوست باشد.

کاربرد و مزایای پلینگ چیست؟

 • پیلینگ باعث برداشته شدن یک لایه از سطح پوست می شود.
 • این ماده حالت اسیدی دارد و به علت غلظت بالا و اسیدی بودن می تواند تا لایه های میانی پوست نفوذ کند، بنابراین نتیجه ی این کار تحریک کلاژن سازی است.
 • پیلینگ می تواند در درمان اسکارها، منافذ باز پوست، کک و مک و لکه های صورت و لکه های ناشی از بارداری و پلاسما موثر باشد.
 • از طرفی پیلینگ با تاثیر بر غدد سباسه در کنترل و درمان جوش هم موثر است.
 • پیلینگ به غیر از فوایدی که برای پوست دارد، جذب داروهای موضعی دیگر را افزایش می دهد و کمک می کند داروهای ضدلکی بیمار بیشتر جذب شود و اثر بیشتری داشته باشند.

بهترین نوع پیلینگ با کمترین عارضه

یکی از بهترین انواع پیلینگ که عوارض ناچیزی دارد پیل با اسید های میوه ای یا الفا هیدروکسی اسید است، این اسید ها شامل: گلیکولیک اسید، لاکتیک اسید، سیتریک اسید هستند؛ با استفاده از این ترکیبات پوست روشن تر، شاداب تر و درخشان تر می شود.

اسیدهای میوه ای با غلطت پایین، تا ماکزیمم حدود ۱۰-۱۲ درصد در کرم های روشن کننده، جوانساز و‌لایه بردار وجود دارند؛ اما برای پیلینگ با غلظت های بالای ۲۰ درصد استفاده می شوند و تاثیر سریعتری دارند.

دکتر ماندانا خسرو آرا متخصص پوست مو زیبایی بوده و دارای برد تخصص نیز هستند جهت برقراری ارتباط با دکتر خسرو آرا با شماره های 22148723 – 09101445015 تماس بگیرید و یا به اینستاگرام دکتر خسروآرا مراجعه فرمایید.

آیا پلینگ را می توان با سایر روش ها انجام داد؟

پیلینگ را می توان در تکمیل سایر روش های جوانسازی صورت و یا به تنهایی برای شاداب کردن پوست انجام داد. اینکه پوست شما مناسب برای این کار باشد بستگی به معاینه شما توسط متخصص پوست دارد.

بنابراین زمانی که فرد به متخصص پوست خوب مراجعه می کند، ابتدا پوست کاملا بررسی می شود و سپس با توجه به درخواست ها  ونیاز های مطرح شده از طرف بیمار، بهترین راه درمانی و زیبایی به بیمار پیشنهاد می شود.

نحوه انجام پیلینگ چگونه است؟

پیلینگ با غلظت بالا بر سطح پوست مالیده می شود، به دلیل آن که پلینیگ دارای غلظت بالا، نفوذ بالا و جذب بالا در پوست است، باعث روشن شدن پوست و یک لایه برداری ازسطح پوست می شود.

 کلام آخر:

از پوست خود مراقبت کنید تا نیازی به انجام روش های تکمیلی دیگر نباشد، اما برخی از شرایط و عوامل انکار ناپذیر است و ممکن است پوست هرچند آسیب های ناچیزی را ببیند، که در این مواقع می توان روش هایی را به منظور جوانسازی پوست مانند پیلینگ میوه ای، انجام داد.

خدمات دکتر ماندا خسروآرا:

تزریق فیلر زیر چشم چگونه انجام می شود؟

میکرونیدلینگ و مراقبت های بعد از آن

جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال

تغییر فرم لب با تزریق فیلر

پاسخ

بیست + پانزده =

Call Now Button